30 marca 2023 Autor admin Wyłączono

Kiedy warto skorzystać z pogotowia stomatologicznego?

Ból zęba potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie, na przykład w weekend lub o późnej godzinie, kiedy nie ma możliwości umówienia wizyty do dentysty. Na szczęście istnieje alternatywne rozwiązanie, jakim jest skorzystanie z pogotowia stomatologicznego. Więcej o takiej formie pomocy dentystycznej piszemy właśnie w naszym artykule. Zapraszamy do lektury. 

Pogotowie stomatologiczne – jak działa?

Pod względem wyposażenia, a także pracujących tam dentystów, placówki funkcjonujące w ramach pogotowia stomatologicznego nie różnią się do tradycyjnych gabinetów. Jednak w odróżnieniu od gabinetów dentystycznych, pogotowie stomatologiczne jest czynne całą dobę. W praktyce pomoc można otrzymać o późnych godzinach i w weekendy. 

Jednak warto wiedzieć, że każde pogotowie stomatologiczne w Lubinie, a także w innych miastach przyjmuje pacjentów w ramach nagłych przypadków. Oznacza to, że nie można umówić się na zwyczajną wizytę, która jest zaplanowana. Usługi te są zarezerwowane dla przypadków, gdy ból zęba lub inne niedogodności związane z zębami pojawiają się nagle i utrudniają funkcjonowanie. 

W związku z takimi okolicznościami, aby zaczerpnąć pomocy, nie trzeba dysponować skierowania lub zadbać o wcześniejszą rejestrację. 

W jakich przypadkach można skorzystać z pogotowia stomatologicznego?

Pogotowie stomatologiczne służy pomocą w przypadku silnego bólu zęba, bólu zęba wraz z opuchlizną, bólu zęba przed wypełnieniem, intensywnego krwotoku po ekstrakcji zęba i problemów z zębami mlecznymi u dzieci. 

Punkty stomatologiczne nie narzekają na brak pracy zwłaszcza z powodu częstych wizyt dzieci. Pogotowie stomatologiczne w Lubinie i innych miastach często przyjmują dzieci z ubytkami i silnym bólem, który jest spowodowany przez próchnicę. 

Pogotowie stomatologiczne w Lubinie i innych miastach – jak udziela pomocy?

Stomatologiczne pogotowie ma charakter doraźny, tak więc przyjmuje pacjentów jedynie w nagłych przypadkach. Zazwyczaj w ramach pomocy dentysta aplikuje lek przeciwbólowy i przygotowuje ząb do leczenia kanałowego. Jeśli to konieczne, pogotowie stomatologiczne w Lubinie i innych miastach zajmują się również usunięciem zęba.