Czy psychoterapia online ma sens?
31 marca 2023 Autor admin Wyłączono

Czy psychoterapia online ma sens?

W czasach covida, kiedy wszyscy zamykaliśmy się w domach i trzymaliśmy z dala od innych osób, wiele firm zaczęło świadczyć usługi online. I okazało się, że to całkiem korzystny sposób. Dlatego niektóre z nich działają w ten sposób do dziś. Wśród nich są gabinety psychoterapeutyczne. 

Na czym polega psychoterapia online?

Czy psychoterapia online różni się czymś od stacjonarnej? A jeśli tak, to czym? Jedyną różnicą jest tak naprawdę to, że w przypadku stacjonarnej psychoterapii, prowadzi się ją w gabinecie. W przypadku online zajęcia prowadzone są za pośrednictwem Internetu. Zakres spotkań jest identyczny. Czas ich trwania jest taki sam. Czasem różnice są w cenie. Psychoterapie online bywają tańsze. Wynika to głównie z faktu, iż psychoterapeuta nie musi mieć i tym samym wynajmować specjalnego gabinetu. Dobry psychoterapeuta online to dla wielu osób nowość, ale niewątpliwie warta wypróbowania. 

Czy psychoterapia online pomaga?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy psychoterapia za pośrednictwem Internetu ma sens. Otóż tak naprawdę zależy od jakości tych zajęć. Na pewno dobry psychoterapeuta zapewni pomoc na jednakowym poziomie co w gabinecie stacjonarnym. Bo w tym przypadku sam fakt, w jaki sposób odbywają się spotkania, nie ma przełożenia na efekty. Odpowiedź na powyższe pytanie jest więc prosta. Psychoterapia online jak najbardziej, pomaga. Warto też dodać, że zajęcia te są bardzo wygodne. Nie trzeba za bardzo szykować się do wyjścia i tracić czasu na dojazdy, szukanie miejsca parkingowego itd. Nie ma też dodatkowych kosztów związanych z dojazdem. Co więcej, w takiej terapii online można brać udział, będąc w różnych miejscach. Nie trzeba z nich rezygnować, nawet będąc na urlopie, czy na wyjeździe służbowym. Wystarczy wszystkie obowiązki poukładać sobie czasowo. W związku z tym psychoterapia online to same zalety. Trzeba tylko znaleźć dobrego psychoterapeutę. Poszukiwania tego specjalisty też można zacząć od Internetu, bo tu ofert jest najwięcej. Warto zajrzeć na stronę http://www.rozwojiterapia.pl/sesje-indywidualne/