4 listopada 2022 Autor admin Wyłączono

Ubezpieczenie NNW dziecka – co to takiego?

Ubezpieczenie NNW to nic innego jak ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa NNW szkolna zabezpieczy finansowo rodzica przed nieszczęśliwymi wypadkami z udziałem naszych pociech. Złamania, zwichnięcia, skręcenia to bardzo częste kontuzje na szkolnych korytarzach. Z uwagi na to, warto zadbać o to, by zabezpieczyć dziecko właśnie takim ubezpieczeniem. Warto zaznaczyć, że taka polisa działa również podczas weekendów, wakacji czy ferii zimowych. Dziecko jest zatem objęte ochroną ubezpieczeniową 365 dni w roku, jeśli na taki czas ustalimy ważność polisy.

Co zatem obejmuje ubezpieczenie NNW dziecka (szkolne):

– pobyt w szpitalu wynikający z udziału w wypadku lub zachorowania, 

– pokrycie kosztów leczenia, 

– pokrycie kosztów rehabilitacji dziecka oraz kosztów zakupu sprzętu medycznego przydatnego w rekonwalescencji, np. kul, ortez lub innych przyrządów ortopedycznych, 

– poszerzony zakres o wypadki wynikające z uprawiania sportów ekstremalnych,

– wstrząśnienie mózgu w wyniku nieszczęśliwego wypadku,

– świadczenia wynikające z następstwa ugryzień przez kleszcze, owady, etc.

– koszty stomatologa, 

– psycholog dziecięcy,

– uszkodzenie okularów podczas zajęć lekcyjnych.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne, a raczej jego posiadanie bez wątpienia posiada wiele plusów. Przede wszystkim wykupienie takiej polisy zapewnia spokój, ponieważ możemy być pewni, że na wypadek nieprzewidzianej sytuacji losowej jesteśmy zabezpieczeni finansowo i mamy fundusze na pokrycie dodatkowych kosztów związanych z leczeniem, rehabilitacja i materiałami towarzyszącymi. 

Jak dokonać zakupu polisy?

Nic prostszego! W kalkulatorze ubezpieczeń należy wpisać odpowiednie parametry, następnie pojawi się kilka ofert od różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W następnym kroku należy wybrać interesującą nas opcje, dopasowaną do naszych wymagań. W kolejnym kroku następuje uzupełnienie kilku podstawowych danych, a później dokonujemy płatności online. To wszystko! Bardzo uproszczony proces pozwala cieszyć się bezpiecznym pakietem już w kilka minut.