soczewki
21 kwietnia 2022 Autor admin Wyłączono

Jakie będą najlepsze? Soczewki — Olsztyn

Soczewki kontaktowe — doskonała alternatywa dla okularów!

Soczewki kontaktowe wykonywane są z bardzo miękkiego oraz cienkiego materiału, który po bezpośrednim założeniu na oko koryguje wadę wzroku z taką samą skutecznością, jak tradycyjne okulary. Ich dodatkowym atutem jest to, że nie parują, nie zsuwają się z nosa oraz nie zachlapią się podczas deszczu. Możemy postawić na soczewki jednodniowe, które używane będą sporadycznie lub na wielokrotnego użytku — dwutygodniowe lub miesięczne. Jednak jakie będą najlepsze soczewki? Olsztyn, a dokładnie salon okulistyczny Okulik, jest miejscem, w którym się tego dowiesz!

Soczewki Olsztyn — jak poprawnie je zakładać?

Jeśli nigdy nie miałaś lub nie miałeś kontaktu z soczewkami kontaktowymi, to nic się nie martw! W salonach optycznych Okulik, podczas wizyty, zostanie Ci to dokładnie wytłumaczone — zakładanie oraz zdejmowanie. Zostaną Ci również przedstawione zasady pielęgnacji związane z użytkowaniem soczewek kontaktowych. Bezpłatny zestaw soczewek próbnych to coś, co również od nich otrzymasz! Aby zachować pełny komfort i bezpieczeństwo użytkowania, każdą osobę zapraszana jest na bezpłatną wizytę kontrolną, na której sprawdzona zostanie poprawność adaptacji soczewki. Nie wiesz, jakie będą najlepsze dla Ciebie soczewki? Olsztyn jest miejscem dla Ciebie!

Czy soczewki kontaktowe są lepszym wyborem niż okulary?

Różnica między standardowymi okularami a soczewkami kontaktowymi jest tak naprawdę bardzo mała. Soczewki kontaktowe i okulary powinny się uzupełniać, jeśli długo chcemy zachować zdrowe i szczęśliwe oczy. Nie powinno się nosić soczewek przez cały czas, dzień w dzień. Warto zrobić sobie dzień przerwy i używać w tym czasie okularów. Warto pamiętać, aby na godzinę przed pójściem spać, zdjąć soczewki kontaktowe i założyć standardowe okulary, ponieważ wzrok musi być korygowany przez cały czas.

Czym jest optometryczne badanie wzroku?

Optometryczne badanie wzroku polega na bardzo specjalistycznym i szczegółowym badaniu wzroku, które przeprowadzane według określonych procedur. Po jego wykonaniu będziemy w stanie dobrać odpowiednie okulary lub soczewki kontaktowe, a także sprawdzimy, czy powinniśmy stosować odpowiednie ćwiczenia, aby dodatkowo pomóc swoim oczom. Dziedzina nauki, jaką jest optometria, zajmuje się szeroko pojętym procesem widzenia, czyli szczegółowo określa m.in. zasady doboru perfekcyjnej korekcji wzroku. Optyk Olsztyn? Już dziś sprawdź salon okulistyczny Okulik!