22 kwietnia 2022 Autor admin Wyłączono

Jaki rezultat daje terapia dla par?

Psychoterapia pomaga różnym grupom osób, w tym również par czy małżeństw. Czasami życie nie jest usłane różami, a powinno. Aby polepszyć relacje i zrozumieć problemy i potrzeby partnera, warto iść na terapię dla par. Już wiele małżeństw i osób będących w związku przekonało się, że da się osiągnąć większą intymność i zadowolenie, wynikające z bycia razem. 

Terapia dla par – do kogo jest skierowana?

Przede wszystkim terapia par (Poznań i okolice) jest kierowana dla osób będących w związkach formalnych i nieformalnych. Głównym założeniem takiej terapii jest rozwiązanie problemu, poprawa relacji i wspólnej komunikacji. Spotkania dla par może prowadzić psycholog lub dwóch psychologów w zależności od potrzeb osób, wykupujących wizyty. Sesje psychologiczne o takim charakterze, zazwyczaj trwają dłużej, aby dać szansę wypowiedzenia się każdej osobie. W praktyce na odbycie takiej wizyty trzeba sobie zarezerwować 1,5 godziny.

Czas wizyty jest uzależniony od stylu psychologa i ustaleń pary. Bardzo często brak zrozumienia w związku powstaje przez odmienne postrzeganie zadań i rozkładu sił partnerów. Terapia par (Poznań) pomaga zrównoważyć siłę w związku. To konieczne, jeśli jeden z partnerów czuje, że jego potrzeby są marginalizowane. Celem terapii jest stworzenie nowej harmonii w związku, tak aby każdy partner czuł swoją rolę. Jeśli partnerzy mają zidentyfikowane role i spełniają wzajemnie swoje potrzeby, wtedy można uznać terapię dla par za udaną.

Terapia dla par – czy jest skuteczna?

Już wiele osób przekonało się, że terapia par (Poznań) jest dobrą decyzją, jeśli w związku dochodzi do ciągłych konfliktów i partnerzy wzajemnie się zaniedbują. Głównymi argumentami, dla których warto iść na terapię dla par, jest to, że takie wizyty modyfikują dysfunkcyjne zachowania, redukują unikanie emocji i poprawią komunikację. Oprócz tego psycholog pomoże również wypromować mocne strony, co w rzeczywisty sposób pozwala zbudować trwałą i odporną relację.