14 lutego 2022 Autor admin Wyłączono

Endermologia – skuteczne usuwanie cellulitu

Nasze ciało jest skonstruowane tak, aby magazynować pokłady tłuszczu. Dzięki temu jesteśmy w stanie przetrwać i zapewnić sobie dostęp do energii w kryzysowych sytuacjach. Jednak co zrobić, gdy tłuszczu jest za dużo? Zobaczmy.

Endermologia – na czym polega?

Zabiegów na pozbycie się tkanki tłuszczowej jest wiele. Jednym z nich jest endermologia. Kraków jako dobrze rozwinięte miasto w Polsce daje nam możliwość skorzystania z niej. Zabieg jest dedykowany osobom, które borykają się z problemem, jakim jest cellulit. Jest to przede wszystkim nienaturalne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej, która uciska na tkanki łączne. W efekcie mamy do czynienia z chropowatą skórą, która dodatkowo zabarwiona jest na pomarańczowo. Jest to z pewnością powód do kompleksów, ponieważ zmiana rzuca się w oczy.

Zabieg endermologii, który możemy wykonać w Krakowie, skutecznie usunie tkankę tłuszczową pod skórą. Bazuje ona na specjalistycznym masażu podciśnieniowym, który uaktywnia metabolizm cellulitu. Zostaje on wówczas wchłonięty i znika. Masaż także pobudza skórę do wydzielania kolagenu, który poprawia elastyczność skóry oraz pozbywa się wszelkich pozostałości limfatycznych. Ponadto pozytywnie działa na mikrokrążenie oraz chroni nas przed ponownym wystąpieniem problemu.

Kto powinien skorzystać z endermologii?

Z zabiegu endermologii powinny skorzystać przede wszystkim osoby ze skłonnością do otyłości. Już pierwsze objawy cellulitu powinny być redukowane, aby nie nadwyrężać struktury naszej skóry. Warto pamiętać, że podskórna tkanka tłuszczowa może być w pierwszych fazach rozwoju niewidoczna dla oka. Wówczas zabieg endermologii jest w stanie zapobiec powstaniu cellulitu w najbardziej narażonych i widocznych miejscach.

Endermologia jest jednym z kilku zabiegów, który oferuje nam Kraków. Warto z nich skorzystać przede wszystkim ze względu na ich udowodnioną skuteczność. Usunięcie cellulitu to komfort oraz podniesienie jakości naszego życia. Warto o to zadbać, aby móc poczuć się pięknym na nowo.