18 stycznia 2023 Autor admin Wyłączono

Czym zajmuje się chirurg dentystyczny?

Chirurg dentystyczny to wyspecjalizowany personel medyczny, który może świadczyć szereg podstawowych usług w zakresie zdrowia jamy ustnej. Są przeszkoleni w zakresie diagnozowania, leczenia i zapobiegania chorobom jamy ustnej, zębów i dziąseł. Chirurdzy dentystyczni są również ekspertami w wykonywaniu zabiegów chirurgicznych mających na celu korygowanie anatomicznych nieprawidłowości szczęki i twarzy, które mogą wpływać na zdolność do żucia, mówienia, a nawet oddychania.

Opis stanowiska i zakres obowiązków

Opis stanowiska chirurga dentystycznego obejmuje badanie zębów i jamy ustnej pacjentów pod kątem oznak choroby lub nieprawidłowości; wykonywanie zdjęć rentgenowskich; wykonywanie rutynowych procedur czyszczenia, takich jak skaling i polerowanie; udzielanie porad profilaktycznych w zakresie praktyk higieny jamy ustnej; diagnozowanie próchnicy lub infekcji zębów; ustalanie zabiegów takich jak wypełnienia czy kanały korzeniowe; usuwanie chorej tkanki z jamy ustnej za pomocą zabiegów chirurgicznych; przepisywanie leków potrzebnych do leczenia chorób jamy ustnej lub gardła; edukacja pacjentów w zakresie właściwej pielęgnacji zębów i dziąseł. 

Chirurg stomatolog Kielce — dlaczego warto skorzystać?

Chirurg stomatolog Kielce oferuje wiele zabiegów i opieki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzięki wysoko wykwalifikowanym specjalistom i najnowocześniejszej technologii Chirurg Stomatologiczny Kielce oferuje usługi najwyższej jakości w przystępnej cenie.

Pacjenci zgłaszający się do Gabinetu Stomatologicznego Kielce mogą liczyć na kompleksową opiekę dentystyczną doświadczonych profesjonalistów, którzy z zaangażowaniem zapewniają wysoką jakość usług. Niezależnie od tego, czy chodzi o rutynowe badania kontrolne, czy złożone procedury rekonstrukcyjne, nasz zespół dysponuje umiejętnościami i doświadczeniem, aby zapewnić pacjentom możliwie najlepsze wyniki. Ponadto używamy tylko najnowocześniejszego sprzętu, który ma na celu poprawę dokładności przy jednoczesnym zapewnieniu większego komfortu leczenia.