1 kwietnia 2022 Autor admin Wyłączono

Biała dieta – zasady dla osób po wybielaniu zębów!

Na czym polega biała dieta?

Biała dieta powstała z myślą o osobach, które są świeżo po zabiegu wybielania zębów. Zastosowanie tej diety ma tak naprawdę bardzo prosty cel — tymczasowe wyeliminowanie z diety produktów spożywczych, które mogą prowadzić do powstawania nowych przebarwień. Jej zasady są banalnie proste: powinna być odpowiednio zbilansowana i zróżnicowana, bazować przede wszystkim na jasnych, najlepiej białych produktach spożywczych oraz pokrywać Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Ochroni ona Twoje szkliwo przed ponownym pojawieniem się żółtawego odcienia, ale także dostarczy organizmowi odpowiednich składników odżywczych.

Ile powinna trwać biała dieta?

Na całe szczęście biała dieta nie trwa zbyt długo. Zazwyczaj stosuje się ją od 7 do 14 dni, ale to też w zależności od zaleceń otrzymanych od stomatolożki lub stomatologa. Jest ona dość wymagająca na początku, ale z czasem da się przyzwyczaić do nowych zasad. Im dłużej będziesz dbać o to, aby na Twoim talerzu pojawiały się w większości jasne barwniki, tym dłużej utrzyma się efekt pięknych, wybielonych zębów. Jednak nie oznacza to, że biała dieta musi pozostać z Tobą na zawsze! Po maksymalnie dwóch tygodniach możesz wrócić do swojej codziennej diety, ale warto mieć na uwadze, że nawet wtedy Twoje zęby mogą być narażone na powstawanie przebarwień, które spowodowane będą paleniem papierosów czy piciem czarnej herbaty lub kawy.

Jakie produkty będą odpowiednie na białej diecie?

Biała dieta, więc można się domyślić, że będą w niej królowały produkty o kolorze białym. Ze spokojem możesz spożywać: produkty zbożowe – białe pieczywo, białe makarony, biały ryż, kasza jaglana i jęczmienna, płatki i otręby owsiane, nabiał – mleko, kefir, śmietanka, maślanka, jogurt naturalny, masło, biały ser (np. feta, mozzarella i ser kozi), białe warzywa – kalafior, korzeń pietruszki, ziemniaki, biała fasola, seler, białe szparagi, kalarepa, ogórek i cukinia bez skórki czy czosnek, mięso i owoce morza – kurczak, indyk, białe ryby (mintaj, dorsz, halibut), krewetki i małże, a także możesz pić mleko, białe wino czy wodę kokosową.